G R A G I E Ł D O W A.

czwartek, 19 sierpnia 2010

Porównanie kont bankowych.


Porównania kont bankowych to wdzięczny temat dla wszystkich interesujących się finansami osobistymi. Chyba każdy bloger kiedyś tam publikował jakieś porównanie rachunków bankowych. Temat jest medialny, bo interesuje szerokie grono potencjalnych czytelników, dostęp do tekstów źródłowych jest łatwy,  (wystarczy choćby wejść na stronę internetową banku), zaś do dyspozycji mamy sporo liczb, z których można tworzyć piękne tabelki. Sam też popełniłem swego czasu jeden czy dwa wpisy na ten temat.

Dzisiaj podobną tematykę podjął portal Bankier.pl: w tym artykule, prezentując ranking najtańszych kont bankowych. Kryterium oceny kont był ich koszt.

Ciekawostką jest, że ranking wygrało konto internetowe w Millennium ! Nigdy bym się nie spodziewał takiego wyniku.
Drugie i trzecie miejsce nie było większym zaskoczeniem, bo uplasowały się na nich FM Bank i Eurobank.
Jednak już wysoka pozycja Inteligo i bardzo niska Alior Bank wprawiły mnie w zdumienie.

Prawdę powiedziawszy nie chciało mi się sprawdzać na ile wiarygodne są ten informacje, ale takie hity blogsfery jak dbNet, wspomniany Alior Bank (który znajduje się prawie u samego dołu tabeli, pokazującej, że do tego konta trzeba dopłacać) czy mBank uplasowały się raczej nisko w zestawieniu.
To daje do myślenia, bo albo artykuł jest tendencyjny i z jakiś względów faworyzuje bank Millennium, albo należałoby raz jeszcze zrewidować poglądy na temat "darmowych" rachunków.

Mnie to skłania do ponownego przejrzenia ofert kont bankowych.

2 komentarze:

 1. Millenium wygrał dzięki moneyback. To konto, patrząc na podsumowanie Bankiera, może być rzeczywiście ciekawe dla kogoś kto preferuje płatności kartą i traktuje to konto jako główne. Pozostają jednak pewne kruczki, czyli moneyback jest promocją do 31 grudnia 2010 r. Maksymalny zwrot wynosi 760zł w okresie trwania promocji...

  W zestawieniu pominięta została natomiast funkcjonalność konta oszczędnościowego dla kont osobistych przez co ranking jest trochę zaburzony. Gdyby je przywrócić i umożliwić swobodne dysponowanie swoimi pieniędzmi, podejrzewam, że konta które królują w internecie (dbNET, Konto Optymalne w OF) byłyby troszkę wyżej.

  Mimo wszystko ciekawe spostrzeżenia :) Oby tak dalej!

  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 2. @Cheed.
  Dzieki za komentarz. W przypadku wielu bankow (w tym Millennium) dobre warunki oznaczone sa gwiazdkami, co w tym wypadku oznacza ograniczenie czasowe do konca 2010 roku - jak to mowia nie ma darmowych obiadow :).

  OdpowiedzUsuń