G R A G I E Ł D O W A.

piątek, 23 kwietnia 2010

Nowa emisja akcji Asseco Poland.

Znacznie ciszej, w cieniu wielkiej oferty publicznej PZU, w dniu dzisiejszym (23/04/2010) na warszawskim parkiecie wprowadzono do publicznego obrotu Prawa Poboru nowej serii akcji (seria I) Asseco Poland. Zgodnie z  prospektem emisyjnym, środki pozyskane dzięki tej emisji mają być przeznaczone na zakup małych i średnich przedsiębiorstw działających w branży IT. Tym samym spółka chce powiększyć swoje zaangażownie na rynkach poza granicami Polski.

Zgodnie z uchwałą zarządu z 19/04/2010, cena emisyjna za jedną akcję serii I ma wynosić PLN 54. Termin składania zapisów na wykonanie Praw Poboru mija 29/04/2010 (zgodnie z informacją z Bankier.pl) a zgodnie z prospektem emisyjnym (str. 8 prospektu) wykonanie Praw Poboru oraz Zapisy Dodatkowe będą możliwe do 05/05/2010.

Do obrotu dopuszczono 77.565.530 praw poboru, a do objęcia jednej akcji nowej emisji wymagane będzie 20 PP. Dzięki temu Asseco Poland zaoferuje 3.878.277 akcji nowej serii. Jednocześnie umorzy odpowiednią liczbę własnych akcji.

Tyle suchych faktów. Na razie jeszcze nie mam swojego zdania na temat nowej emisji akcji Asseco Poland. Z całą pewnością jest to moja ulubiona spółka notowana na GPW, więc będę pilnie obserwował informacje dotyczące tego przedsiębiorstwa.
Dzisiaj kurs "starych" akcji Assecopol wzrósł po wczorajszych spadkach i przed południem znajdował się w okolicach pln 56,85.

2 komentarze:

 1. Dlaczego jest to Twoja ulubiona spółka?

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubie Assecopol z uwagi na:
  1. jeszcze nie jest przewartosciowana:
  Cena / Zysk 11.80
  Cena / WK 1.02
  2. dziala w perspektywicznej, rozwojowej galezi gospodarki - rozwiazania informatyczne, w dodatku sprzedaje swoje produkty administracji publicznej i robi to juz od dluzszego czasu,
  3. mimo kryzysu spolka miala dobre wyniki za 2009 rok, wiec fundamnety ma ok.
  4. jej walory sa plynne, nie ma najmniejszego probleu zeby akcje kupic i sprzedac
  5. nie sa dojna krowa, jak np. TPSA lub PZU, ktore w przewidywalnej przyszlosci raczej nie powieksza swoich udzialow w rynku, ani w Polsce, ani za granica, te spolki raczej bronia statusu quo i traca udzial w rynku, a Assecopol ma ambicje wyjscia poza granice kraju, chce sie rozwijac

  OdpowiedzUsuń