G R A G I E Ł D O W A.

środa, 3 lutego 2010

Lokata Optymalna w Open Finance.

Dzisiaj tylko krótka wiadomość.
Póki co utrzymano dotychczasowe oprocentowanie Lokaty Optymalnej w Open Finance.
Dla przypomnienia napiszę, że ma ona oprocentowanie na poziomie 5,65%, a dzięki dziennej kapitalizacji odsetek unikamy podatku Belki, co w efekcie daje nam oprocentowanie na poziomie ponad 7% tradycyjnej (opodatkowanej) lokaty. Z powodu niuansów związanych z mechanizmem zaokrąglania, dzięki któremu unikamy wspomnianego podatku, istnieje pewne ograniczenie, otóż maksymalna kwota wpłacona na jedną lokatę nie może przekroczyć 15.000 pln, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby sobie założyć kilka takich lokat.
Warto też zastosować pewną sztuczkę polegającą na podzieleniu zaplanowanej kwoty inwestycji na paczki po 549,12 pln, przez co oprocentowanie lokaty wzrasta do 5,98%.
Mechanizm tej sztuczki przedstawia AppFunds w tym wpisie.

Wracając jednak do meritum tego posta, ofertę przedłużono do 16/02/2010, czyli odsunięto jak się wydaje nieuniknioną obniżkę oprocentowania o kolejne 2 tygodnie.

W momencie, kiedy nie bardzo wiadomo w jakim kierunku pójdą indeksy giełdowe, ten produkt jest bezpieczną i jedną z najlepszych ofert na rynku.

5 komentarzy:

 1. Skorzystałem z Twojej rady i założyłem 4 takie lokaty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też tak zrobiłem i już wczoraj założyłem sobie kilka lokat - nie wiedziałem, czy aktulane oprocentowanie zostanie przedłużone.

  OdpowiedzUsuń
 3. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest złożyć wniosek i czekać. Na przelanie pieniędzy mamy 14 dni.

  OdpowiedzUsuń
 4. I znowu tysiące martwych wniosków zaśmiecają im bazę :P

  OdpowiedzUsuń
 5. @Ynwestor
  Dzisiaj przelałem im kasę - zrobiłem to rozmyślnie, żeby nie mieć do niej dostępu, bo ostatnio coraz częściej łapałem się na tym, że podbieram trochę na bieżące wydatki.

  @ Adam W
  Mam tylko nadzieję, że zatrudnili dobrych informatyków i ich system się nie sypnie :)

  OdpowiedzUsuń