G R A G I E Ł D O W A.

środa, 25 sierpnia 2010

Nie warto teraz zakładać długoterminowych lokat ?

 Tym prowokacyjnym tytułem, chciałem zwrócić waszą uwagę na dość ciekawą notkę (bo artykułem trudno to nazwać) na Wirtualnej Polsce, w której spekuluje się o możliwej "wojnie" depozytowej między bankami, do której może dojść w czwartym kwartale tego roku. Wprawdzie rachunek bankowy to nie to samo, co lokata, ale coś jest na rzeczy, jeśli nawet PKO BP zapowiada zmiany, a Alior i FM Bank oferują nowe konkurencyjne lokaty, o czym APP pisze w tym artykule.

Wydaje się więc, że coś się ruszyło i warto poobserwować, co banki zrobią w sprawie lokat i rachunków jesienią tego roku, być może będziemy mieli nową wojenkę z korzyścią dla posiadaczy gotówki.

Dlatego też ja na razie nie pakuję się z dużymi pieniędzmi w długoterminowe lokaty i zlecam zakładanie 3 i 6 miesięcznych depozytów.
Jesienią przekonamy się, czy to tylko "burza w szklance wody", czy też znowu możemy liczyć na ciekawe oferty banków.

3 komentarze:

  1. Jak skoncza mi sie jakies lokaty wtedy to zobacze co banki maja mi do zaoferowania.

    OdpowiedzUsuń
  2. O może będzie jak kiedyś reklama na lokatę 10% netto, nie mogę się doczekać, a do tego czasu można trzymać na koncie oszczędnościowym kasę dającym dużą płynność.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja się zastanawiam na tą 2 letnia lokatą w Aliorze. Kwota minimalna nie jest jakaś wysoka (1000 zł) i jak będę musiał zerwać lokatę przed terminem to dostanę połowę odsetek, czego nie ma np. w OF

    OdpowiedzUsuń