G R A G I E Ł D O W A.

czwartek, 20 maja 2010

Porównywarka lokat bankowych.

Nie jest tajemnicą, iż często zaglądam na portal bankier.pl, który jest dla mnie jednym z głównych źródeł darmowej informacji o rynkach i finansach.
Dzisiaj przeczytałem o dość ciekawym narzędziu, jakie ten portal oferuje. Chodzi o porównywarkę lokat bankowych, która jak sama nazwa wskazuje, pozwala nam porównać bankowe oferty lokat. Narzędzie dość zmyślnie powiązano z ich działem sprzedaży produktów finansowych, coś takiego jak mój Sklep z produktami finansowymi :).

Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze, więc nie ma potrzeby, żeby o tym wiele pisać.
Więcej na ten temat, możecie przeczytać tutaj.

Muszę jednak dodać, że przeglądarka działa topornie. Nie wiem, czy tak jest tylko dzisiaj z powodu zwiększonej ilości wejść na bankier.pl, czy to permanentna cecha tego narzędzia, ale strona otwierała mi się bardzo długo i dochodziło do sytuacji, że zamiast listy proponowanych lokat miałem biały ekran przed mymi pięknymi oczętami. Podobnie też było, kiedy chciałem kliknąć w link prowadzący do opisu konkretnej lokaty.
Miejmy więc nadzieję, że chłopaki i dziewczyny z Bankiera naprawią te problemy techniczne. Poza tym jednak to dobre narzędzie do przejrzenia ofert rynkowych.
Oczywiście bankier.pl prezentuje te produkty, które ma w swoje ofercie, jako pośrednik finansowy, ale testując wspomnianą porównywarkę znalazłem większość znanych mi banków.
Być może znajdą się banki, których nie uwzględniono, ale przegląd rynku jest szeroki.
Zauważyłem ponad to, że w przeglądarce brakuje ofert SKOK'ów.

Jest to na pewno jakiś punkt wyjściowy do przejrzenia ofert lokat i z pewnością będzie pomocne dla tych blogerów, którzy cyklicznie odwalają za nas robotę porównując aktualnie dostępne lokaty bankowe.
Nie sądzę jednak, żeby opisana porównywarka zastąpiła ich pracę, albowiem nie opisze ona nam wszystkich szczegółów i niuansów związanych z każdym z tych produktów.

2 komentarze:

  1. Ta porównywarka to badziewie. Nacisnąłem przycisk szukaj i już chyba mija minuta o tu nic "oczekiwanie na bankier.pl...". Dopiero za drugima razem coś mi się pokazało na spodzie.

    OdpowiedzUsuń
  2. @Sokomaniak

    Dokladnie, tak jak piszesz, przegladarka ma jakies problemy techniczne, strona nie otwiera sie zbyt plynnie.
    Ale nie nazwalbym jej badziewiem, mimo wszystko jest dosc uzyteczna przy wstepnym przegladzie ofert lokat.

    OdpowiedzUsuń