G R A G I E Ł D O W A.

poniedziałek, 31 maja 2010

Nowy tydzień i nowe wyzwania. Gra: 31/05-04/06.

Aktualizacja 01/06/2010: Upomniany komentarzem Marka, wprowadziłem zmiany w zleceniach kupna na ten tydzień (można sprawdzić klikając w linki po prawej stronie), uwzględniając wcześniej złożone propozycje innych autorów komentarzy. Wprawdzie regulamin, nad którym tyle się napracowałem poszedł do diabła, ale dzięki temu mamy więcej uczestników i chyba będzie ciekawiej. Trochę też zmodyfikowałem propozycje, po pierwsze zamiast UniObligacje zleciłem kupno UniObligacje N.E. z uwagi na większe zyski, jakie ten drugi fundusz oferuje - jeśli autor pomysłu nie oprotestuje tej modyfikacji zbyt mocno, zostawię ją. Po drugie cenę kupna spółki Delko ustawiłem na pln 10,00, a nie jak Ynwestor proponował pln 13,00 uznawszy, że to by było zbyt drogo, bo poza tym firma jest ciekawa, jako inwestycja.

Kolejny tydzień naszej zabawy rozpoczęty.
Nastroje na rynkach są nieco lepsze niż chociażby w zeszłym tygodniu, o czym świadczy WIG20 pokazujący ponad 2400 pkt - trzymam kciuki za to, żeby szedł dalej w górę.

Jak na razie spółkom i certyfikatom Marka udało się wybronić i żadna z jego inwestycji nie wyleciała z portfela, ale w ubiegłym tygodniu było gorąco i niewiele barkowało. Teraz RCGLDAOPEN, MOSTOSTAL PLOCK, TRAKCJA mają ustawione zlecenia sprzedaży TP, a najbliżej punktu, w którym moglibyśmy zrealizować zysk jest Trakcja, której kurs zamknął się dzisiaj na poziome pln 4,28 - to jak myślę z powodu dobrej wiadomości o podpisaniu z PKP PLK umowy na modernizację części linii kolejowej Warszawa - Gdynia. Tyle mamy dobrego w portfelu.

Ze "złych" aktywów, tzn. takich których cena w dniu dzisiejszym (31/05/2010) jest na poziomie niższym niż ta za którą, je kupiłem pozostaje RCNIKAOPEN, WARFARMA. Jak widać japoński indeks odbił się od dna rozpatrywanego w skali 3 ostatnich miesięcy, ale niewiele i teraz pozostaje na stosunkowo niskim poziomie. Z kolei WARFARMA zniechęca (jak się wydaje) słabymi wynikami.

Z nowych propozycji mamy kupno KGHM po pln 88,00 zaproponowane przez Marka i Mostostal Export po cenie pln 1,60 zaproponowane przez Dhariush'a. Pierwsza spółka to bezpieczna inwestycja i próba zapolowania na dobrą cenę, druga zaś to stare przedsiębiorstwo budowlane z długimi tradycjami, ale obecnie zmagające się z poważnymi kłopotami finansowymi, które kupię (o ile cena osiągnie zadany poziom) w ramach krótkotrwałej spekulacji.

Aktulany skład portfela znajdziecie tutaj.
Propozycje inwestycyjne na ten tydzień są tutaj.

Na koniec przepraszam Was wszystkich za opóźnienie w publikacji tego wpisu, ale wyjechałem na kilka dni i praktycznie nie miałem dostępu do Internetu, poza krótką chwilą, kiedy napisałem jakże skromne podsumowanie ubiegłego tygodnia.
Wszystkim graczom (wszystkim dwóm :) ) dziękuję za komentarze i propozycje inwestycyjne - gdybyście w ciągu tygodnia mieli jakieś uwagi co do swoich propozycji inwestycyjnych (np. zmiana SL, TP  lub inne), dajcie proszę znać.

5 komentarzy:

 1. Tak troszeczkę niesprawiedliwy jesteś.

  Graczy jest więcej, ale nie wszyscy podają je w takim formacie jaki byś chciał.

  Przykład 2 posty z 16-maja. Jeden zakup TP w okolicy 15 zł (można przyjąć że SL byłby poniżej minimum historycznego, a TP to równowartość dywidendy).

  Drugi to propozycja zakupu Unikorony Obligacje. A na fundach to ciężko podawać SL i TP.

  Jak masz jeszcze wolne moce to proponuję Police. Napisz co o tym myślisz a jak jesteś za to dogadamy szczegóły.

  A aby zyski nie były tylko giełdowe, to klik w reklamę darmowych tematów na bloga (może się coś ciekawego znajdzie)

  OdpowiedzUsuń
 2. @Marek,

  Propozycje, o ktorych piszesz zwyczajnie umknely mi i przypomnialem sobie o nich, dopiero po przeczytaniu Twojego komentarza. Wlasnie po to stworzylem regulamin gry, zeby m.in. nie pominac zadnej propozycji. Ale nie chec nikogo zniechecac do gry i nagne zasady. Mam nadzieje, ze pozostali gracze sie nie obraza, bo to troche nie fair wobec ludzi, ktorzy przesylaja swoje propozycje inwestycyjne w regulaminowym terminie i wrzuce zlecenia kupna na UniObligacje, TPSA.

  Dodatkowo wysle zlecenie kupna Delko zaproponowane przez Ynwestora.

  Niestety bede musial to zrobic kosztem mniejszego zaangazowania dla Twojego KGHM - nie starczy mi kasy na wszystko.

  Co do Police, to widze, ze spolka wychodzi powoli z dolka i otrzyma pomoc rzadowa. Moglbym wrzucic niewielka czesc portfela, powiedzmy ok. pln 100. Wiec jesli chcialbys, to przeslij prosze szczegoly, ale cena kupna musi byc naprawde atrakcyjna.

  Dzieki za klika :).

  OdpowiedzUsuń
 3. @Domowybank

  co do arctica kupno 13-13,50, SL 11,50 TP 16 zł lub 15,20 po odcięciu dywidendy.

  Te Uniobligacje N.E. to mix obligacji i spekulacji na walutach. Jak złotówka zacznie się umacniać to fundusze będzie tracił, więc nie wiem czy to był taki dobry pomysł, ale to tylko moje zdanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. O shit, miały być Police.

  Okej to 5,20-5,40 Kupno, SL dajmy na 4,65, a TP to widzę nawet i 7 zł, ale po 6,20 też nie będzie źle.

  OdpowiedzUsuń
 5. @ Marek,
  Dzieki za informacje. Zaanagazowalem pln 100 w Police. Cene kupna ustalilem po srodku zaproponowanego przedzialu na pln 5,3, TP na razie na 6,20, ale jesli sytuacja na gieldzie bedzie dobra mozemy przesunac TP do poziomu pln 7.

  OdpowiedzUsuń