G R A G I E Ł D O W A.

środa, 20 listopada 2013

Ciekawy projekt App Funds i Jak_oszczedzac

Ja sam nieczęsto piszę, ale nie oznacza to, że zupełnie przestałem się interesować tematyką finansową. Ostatnio na blogu App Funds przeczytałem o ciekawym projekcie dotyczącym oszczędzania oraz inwestowania, "uszytym" dla przeciętnego Kowalskiego, nie koniecznie orientującym się w tej tematyce, ale pragnącym stworzyć dla siebie jakiś kapitał na przyszłość. Dlatego też wydaje się, że będzie to szczególnie wartościowy projekt dla początkujących uczestników rynków finansowych.

W skrócie Panowie Zbyszek z App Funds oraz Michał z Jakoszczędzać będą wspólnie prowadzić portfel inwestycyjny, zaczynając od zera, przy założeniu, że co miesiąc wpłacać będą do niego po pln 200. Pierwszy z nich skupi się na aspekcie inwestycyjnym, drugi na oszczędzaniu, tak aby wygospodarować owe pln 200.

Oczywiście nie namawiam do tego, aby brać udział we wspomnianym przedsięwzięciu, ale może to być ciekawe doświadczenie z uwagi na walory edukacyjne. Myślę, że warto będzie śledzić ten wątek.

Tutaj znajdziecie więcej szczegółów.

2 komentarze:

 1. Zapowiada się ciekawe przedsięwzięcie :)
  Chętnie dowiem się szczegółów i z uwagą będę je śledzić.
  Rzeczywiście ma ono charakter edukacyjny, szczególnie dla mnie, kobiety która nie potrafi oszczędzać:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolego źle to opisałeś. Michał podobnie jak Zbyszek będzie inwestował. Różnica polegać będzie na strategii jaką przyjęli. Michał inwestuje bezpiecznie, aby nie ryzykować utratą środków, Zbyszek natomiast inwestuje agresywnie co nie oznacza, że bezmyślnie. Co do tematu oszczędzania tak aby wygospodarować te 200zł miesięcznie to Michał na swoim blogu ma wpis jak tego dokonać :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń