G R A G I E Ł D O W A.

poniedziałek, 7 marca 2011

Amber Gold kontratakuje

Firma Amber Gold nie rezygnuje z ofensywy marketingowej, reklamując swój flagowy produkt - inwestycje w tzw. lokaty w złoto - już od pln 1000 :).
O wątpliwościach i niejasnościach wokół tego przedsiębiorstwa pisano wiele, a u mnie można znaleźć wpis tutaj.
Jeszcze pod koniec lutego w swoich reklamach oferowali operocentowanie na poziomie 12% (np. w gazecie Metro z 24 lutego - czwartek).
Teraz jechałem przez centrum Gdyni i w moje oczy uderzyły, zawieszone na budynkach wielgachne reklamy, w których Amber oferuje lokaty operocentowane na 10%. Spadek o 2% w ciągu dwóch tygodni... hmm.. przy takiej hossie ? na 12% - muszę zmienić okulary, bo cosik mi sie pomyliło z tym oprocentowaniem :).
Ja nadal podchodzę do ich oferty jak do jeża i nie zamierzam dać im ani złotówki - dla mnie spawa jest nie jasna i mój nos podpowiada, że produkt nie jest pewny.
Widać jednak, że firma ma klientów i ma pieniądze na działalność reklamowo - marektingową, zatem znajdują "jeleni", którzy powierzają im swoje pieniądze.
Cóż póki jest hossa na złocie, pewnie nie ma się co martwić, ale hossa kiedyś się skończy (za rok, dwa, może dziesięć, a może już za miesiąc) i skąd Amber weźmie owe 10% 12% premii zysku dla swoich klientów, o zwrocie powierzonych środków już nie wspominając ?

4 komentarze:

 1. Cześć,

  może jak to nazwałeś jestem jeleniem, ale kilka dni temu założyłem u nich kolejną lokatę, po tym jak poprzednią wypłacili mi z odsetkami i terminowo. Jakoś poza takimi jak Twój wpisami których pełno w internecie nie ma widu ani słychu o kimkolwiek kogo wyrolowali.

  A druga sprawa, to akurat jestem z gdańska i w całym 3city pełno reklam amber gold, ale... lokat 12%. Może więc jestem jeleniem, ale przynajmniej wysiliłbyś się na trochę rzetelności, albo... zmień okulistę.
  Tu masz przykład skąd ja się zgosiłem http://lokatybezbelki.pl/
  Jak wiidać oferują nawet 15%...

  OdpowiedzUsuń
 2. @Lokaty amber gold: przykro mi, ale nie posiadasz żadnej lokaty w Amber! Tylko depozyty towarowe, czyli oficjalnie przechowujesz u nich metale szlachetne.

  Amber jest bardzo irytujące, ale znaleźli lukę w prawie, przechowują teoretycznie w depozycie towary - wszystko gra.

  OdpowiedzUsuń
 3. @lokaty amber
  Po pierwsze zwracam honor - coś mi się pomieszało z tym oprocentowaniem, w reklamach rzeczywiście jest 12%, ale tym bardziej jestem ostrożny, bo owe fantastyczne oprocentowanie tzw. "lokat" skadś musi się wziąć. Pomyśl tylko, dlaczego banki oferują jedynie ok. 5 - 5,5%, a tu nagle pojawia się dobry wujaszek Amber Gold i wytrzaskuje z kapelusza 12% ? Jak wspomniałem Amber Gold jedynie skupuje za Twoje pieniądze złoto i póki jego ceny rosną, wszystko jest dobrze, ale co będzie jak hossa na złocie się zatrzyma ? Skąd wezmą te fantastyczne 12% procent premii. Pamiętaj też, że AB nie jest objęte gwarancjami BFG. Wiem, że coś tam piszą o dodatkowych inwestycjach w inne przedsięwzięcia, ale poczytaj co to za biznes. Zdrowy rozsądek podpowiada, że to za mało, aby pokryć zobowiązania wobec klientów na wypadek nagłego spadku cen złota. Oczywiście decyzja należy do Ciebie i póki płacą jest ok., dla mnie jednak to zbyt ryzykowny interes, a stosowanie słowa lokata w reklamach AB to zwykłe nadużycie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przed ta firma ostrzega KNF:
  http://www.knf.gov.pl/o_nas/ostrzezenia_publiczne/index.html:

  "WYKONYWANIE CZYNNOŚCI BANKOWYCH
  Wymienione podmioty nie posiadają zezwolenia KNF na wykonywanie czynności bankowych, w szczególności na przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem:
  Amber Gold Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku"

  OdpowiedzUsuń