G R A G I E Ł D O W A.

poniedziałek, 17 maja 2010

Gra giełdowa 17-21/05, poniedziałek

Wygląda na to, że temat zajmuje teraz najwięcej mojego blogowego czasu.
Na razie będę komentował każdą zmianę w portfelu osobnym wpisem, potem być może nie będę już pisał nic, tylko aktualizował tabelę w zakładce STAN PORTFELA - gra inwestycyjna.
Dzisiaj zrealizowane zostały zakupy 3 instrumentów:
1 sztuka certyfikatu na złoto: RCGLDAOPEN za pln 399, 32
2 sztuki certyfikatu na indeks japońskiego Nikkei: RCNIKAOPEN za pln 71,28
50 sztuk akcji EFH za pln 49
Zapisuję to więc w stanie portfela.

Czekam jeszcze na informację od Marka i Topoli na temat poziomu TP. Panowie narazie ustawiłem zlecenia obronne SL. Pamiętajcie, że zawsze możecie zaproponować korektę swojej strategii. Podajcie też proszę TP dla RCNIKAOPEN i dla EFH, chyba że wolicie na bieżąco to sprawdzać i mnie informować.

Główne indeksy odreagowały odrobinę spadki z ostatnich dni, chociaż nadal wyczuwa się nerwową atmosferę wśród inwestorów. Liczę na to, że ten tydzień przyniesie lekkie odbicie pozwalające sprzedać zakupione walry po cenie wyższej niż cena kupna.
Sławomir Dębowski na swoim blogu dokonuje technicznej analizy warszawskiego indeksu pisząc, że mamy teraz chwilowe odbicie, dające szansę sprzedaży akcji, przed kolejnymi spadkami, które w perspektywie kilku tygodni mają przynieść powrót w okolice kwietniowych szczytów.

Jak myślicie, w którym kierunku podąży giełda i co robić z akcjami trzymać, czy wywalać ?

2 komentarze:

  1. Co do stopów to w typ przypadku raczej nie planuję TP. Ustaw stop loss na poziomie 94-95 groszy i czekamy. Jeśli cena ruszy się w okolice 1.04 można będzie podciągnąć stopa na breakeven.

    A później według tego co pisałem, minimum z ostatnich 15 dni.

    Zależy też, czy czekasz na samorzutne zamknięcie pozycji na zleceniu stop, czy będziesz chciał wcześniej przebudować portfel.

    OdpowiedzUsuń
  2. TP dla RCNIKAOPEN jest bardzo trudny do oszacowania bo nie mam wzoru na wyliczanie wartości tego indeksu. Ale wartość koło 40 zł była by satysfakcjonująca. Ale tutaj wartość zależy i od Japończyków i od kursu JPY/EUR i EUR/PLN

    OdpowiedzUsuń